Filmy satyra społeczna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje satyra społeczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Barbie

5,4
7,5
Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem.
Po tym jak okazuje się, że zabójcza kometa zmierza w kierunku Ziemi, dwójka astronomów wyrusza w tournée po mediach, aby ostrzec mieszkańców planety.
Tytułowe gospodyni domowe z Orlando na Florydzie łączy zamiłowanie do wydawania mężowskich pieniędzy na własne przyjemności.


Shaun ma prawie trzydziestkę i żadnego konkretnego celu w życiu. Wydaje się, że więcej uwagi poświęca swoim kumplom, nieudacznikom podobnym do niego, z którymi dzieli także mieszkanie, niż swojej narzeczonej Liz. Wkrótce nadejdzie jednak chwila, w której Shawn zrozumie jak wiele znaczy dla niego jego Liz. Stanie się tak za sprawą zombie, które pewnego dnia pojawią się w Londynie.
Jack (Norton) cierpi na chroniczną bezsenność i jest całkowicie znudzony swym dotychczasowym życiem. Do czasu, gdy spotyka charyzmatycznego Tylera Durdena (Pitt) – sprzedawcę mydła o dość pokrętnej filozofii życia… Uważa on bowiem, że samodoskonalenie jest dla słabeuszy, a to co rzeczywiście sprawia, że warto żyć to samodestrukcja. Kiedy mieszkanie Jacka zostaje kompletnie zniszczone w wyniku tajemniczego wybuchu, Tyler oferuje mu gościnę. Spotykają się w barze, piją na umór i wszczynają bójkę na gołe pięści, która nieoczekiwanie przynosi im ogromną satysfakcję. Wkrótce cotygodniowe walki stają się celem ich życia i przyciągają coraz to nowych zwolenników. Zainicjowany przez nich Podziemny krąg obejmuje swym brutalnym zasięgiem cały kraj i odnosi oszałamiający sukces. Jednak już niedługo Jacka spotka szokująca niespodzianka, za sprawą której zmieni się wszystko…
Głównym bohaterem American Beauty i narratorem zarazem jest 42-letni Lester Burnham (Kevin Spacey). Oto facet, który po dwudziestu latach letargu budzi się do prawdziwego życia. Impulsem do zmian staje się koleżanka córki, w typie lolitki, rozbudzająca jego zmysły. Pod jej wpływem przewartościowuje swoje życie – ćwiczy i powraca do formy fizycznej, rzuca pracę, staje się szczery i bezkompromisowy. Powraca do marzeń z młodości, które okazują się złudzeniami, bo czy palenie trawki, jeżdżenie sportowym wozem, albo beztroska „Mc-praca” uczyni go wolnym i młodym?
Grupa zamożnych przyjaciół organizuje proszone kolacje. Specjalnymi gośćmi są tam przypadkowo poznani osobnicy, którzy wyróżniają się wyjątkowo niskim poziomem inteligencji. Takim gościem ma być niepozorny ksiegowy, który jednak okazuje się osobą wyjątkowo niebezpieczną dla otoczenia.
Subtelna analiza kobiecej psychiki. Tytułowe bohaterki reprezentują różne postawy wobec życia, będąc przykładem zagubienia się we współczesnej rzeczywistości amerykańskiej. Niepowodzenia w kontaktach z mężczyznami doprowadzają je do decyzji o wspólnym zamieszkaniu.
Po pobycie w operze, grupa bogaczy i intelektualistów schodzi się do domu jednego z nich, na uroczystą kolację. W tym samym momencie, z domu ucieka praktycznie cała służba. Nikt się tym nie przejmuje i goście doskonale się bawią. Kiedy jednak nad ranem, postanawiają wracać do domów, jakaś dziwna siła zatrzymuje ich w saloniku. Mimo usilnych prób, nikt nie może z niego wyjść.
Film jest ekranizacją opowiadania Michaiła Bułhakowa o tym samym tytule. Profesor Preobrażeński (Evgeni Evstigneev) postanawia przeprowadzić niezwykle śmiały eksperyment naukowy - przemianę psa w człowieka. W tym celu przyprowadza do domu bezdomnego i wygłodzonego kundla Szarika. Wspólnie ze swym asystentem doktorem Bormenthalem (Boris Plotnikov) wszczepia Szarikowi ludzką przysadkę mózgową. Operacja udaje się i psie ciało stopniowo przeistacza się w ludzkie. W ten sposób "narodził się" obywatel Szarikow (Vladimir Tolokonnikov), ale już niebawem profesor będzie żałował swego dzieła...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…